Treći regionalni edukativni festival “Nakultiviši se!” namenjen mladim autorima i studentima dramskih umetnosti

Udruženje KULTUROCILIN poziva studente da se priključe 25. 26. i 27. maja u Dorćol Platzu u Beogradu trećem regionalnom edukativnom festivalu “Nakultiviši se!”, namenjenom mladim autorima i studentima dramskih umetnosti.
U želji da poboljšaju saradnju između mladih umetnika u regionu, ali i da obezbede razmenu iskustva kroz predavanja i masterklasove, organizatori, Čarna Vučinić i Damjan Knežević, studenti IV godine produkcije naše Akademije, odlučili su da po treći put organizuju regionalni edukativni festival “Nakultiviši se!”
Očekuju nas predavanja, masterklasovi, izložbe, književno veče, glumački performans, muzički nastupi, filmske projekcije a sa idejom “da prerastemo u tradicionalnu manifestaciju, povezujemo mlade, ohrabrujemo i podstičemo njihovo umrežavanje i bodrimo hrabre iskorake”, navode organizatori u saopštenju.
Učesnici festivala biće studenti iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Makedonije, kao i mladi i oni koji se tako osećaju.
Predavači na konferenciji biće priznati dramski umetnici: reditelj Elmir Jukić koji će govoriti na temu “Film kao odbrana od sveta koji se raspada”, dok će glumci Marko Mandić i Svetozar Cvetković raspravljaće na temu “Umetnost: izazov za misli”.
Novina ovogodišnjeg Festivala su MASTERKLASOVI i to:

• I – Dramaturgija u procesu, mentor: Dimitrije Kokanov (dramaturg)
  • II – Filmska režija, mentor: Darko Lungulov (reditelj i scenarista)
  • III – Filmska produkcija, mentori: Jelena Mitrović i Jovana Nikolić, profesorka Akademije (filmske producentkinje)
  • IV – Gluma, mentor: Sergej Trifunović (glumac)

Fetsival organizuji
Na OVOM LINKU možete preuzeti prijave za festival. Rok za prijavljivanje je do 15. maja u ponoć.
Učesnici iz Beograda koji budu izabrani za učešće na masterklasovima, biće kontaktirani mejlom do 18. maja.
Ukoliko imate dodatna pitanja, možete pisati organizatorima na mejl carna@kulturocilin.com
Program Festivala:
nakultivisi se 2018_program