FILMOVI "MAESTRO" NEMANJE MLADENOVIĆA I "THE TRAIL OF COLOUR" NIKOLE GAČPARA U ZVANIČNOM PROGRAMU PRESTIŽNOG ,, 23. INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL DRAMA"

Filmovi “Maestro” Nemanje Mladenovića /apsolventa katedre za TV režiju/ i “The trail of colour” Nikole Gačpara /studenta II godine katedre za Filmsku i TV režiju/ Akademije umetnosti u Beogradu, selektovani su za ,,Balkan Student Panorama” na prestižnom Filmskom festivalu ,,International Short Film Festival in Drama”.
Film “Maestro” je prikazan, do sada, na 17 festivala u       SAD,Kanadi,Izraelu,Francuskoj,Rumuniji,Indiji,Bangladesu,Brazilu,Albaniji,BiH,Srbiji,Francuskoj i Turskoj.Osvojio je 5 nagrada.
Maestro 1
“Maestro” govori o zaboravljenim umetnicima i vrednostima, veličanstvenoj prošlosti i nezavidnoj sadašnjosti stvaralaca i predstavlja ispitni film Nemanje Mladenovića Glavnu ulogu u ovom kratkom igranom filmu tumači dramski umetnik Milan Caci Mihailović.
Dokumentarni film “The trail of colour” je ispitni film II godine režije Nikole Gačpara,  koji tretira život nastavnika likovne kulture u osnovnoj školi, koji pored svog pedagoškog rada, zapravo i živi umetnost.
The trail of colour
Filmovi naših studenata biće u trci za nagrade u septembru 2017. godine.