MJUZIKL KOJI SU SNIMALI I PRODUCIRALI STUDENTI AKADEMIJE OSVOJIO TRI SVETSKE NAGRADE

Mjuzikl i kratki film „Od Nirvane do Silvane“, koji su naši studenti katedre za Muzičku produkciju i dizajn zvuka radili u saradnji sa kolegama sa Fakulteta dramskih i filmskih umjetnosti iz Bijeljine, osvojio je za muziku tri svetske nagrade.

Muziku za ove projekte snimali su i radili postprodukciju studenti Muzičke produkcije i dizajna zvuka Akademije umetnosti u Beogradu, Maksim Kostenko, Ognjen Vidaković, Ognjen Šarac i Ivona Ivanović, a čitav projekat sniman je u našem Tonskom studiju u Balkanskoj 21, u Beogradu.

Ovaj mjuzikl osvojio je glavnu nagradu na International Music Video Award u Londonu„Best musical film (short)“.

Nakon Londona, nagrada Best Musical Filmshort stigla je i sa International Sound Futur Award festivla u Nju Jorku.

Poslednja u nizu osvojena je na upravo završenom festivalu Munich Music Video Award u Minhenu, na kojem je „Od Nirvane do Silvane“ osvojio Best Musical Film (short).

Čestitamo našim studentima!