PROF. TIHOMIR STANIĆ I PROF. MILAN NEŠKOVIĆ UPISUJU NOVU KLASU GLUME U NOVOJ AKADEMSKOJ 2017/18. GODINI NA AKADEMIJI UMETNOSTI U BEOGRADU

Sa ponosom Vam predstavljamo nove profesore koji će voditi novu generaciju studenata glume u akademskoj 2017/18. godini na Akademiji umetnosti u Beogradu!
Novu klasu studenata Glume upisaće dva vrsna profesora, velika profesionalca i odlična pedagoga:
– bard srpskog glumišta i jedan od najnagrađivanijih dramskih umetnika prof. TIHOMIR STANIĆ i
– najperspektivniji i najdarovitiji pozorišni reditelj mlađe generacije, prof. MILAN NEŠKOVIĆ
Veliko znanje, rad, nagrade i praksa ono su što ovu dvojicu umetnika čini trenutno najboljim profesorskim tandemom u visoko-obrazovnom školstvu u oblasti dramskih umetnosti!
Prijemni ispit je u petak, 08. septembra 2017. godine u 10h.
Studio Glume, Resavska 78.
Predaja dokumenata do 07. septembra,  Nemanjina 28, od 09-16h!
Prof. TIHOMIR STANIĆ je stalni je član ansambla Pozorišta Atelje 212 od 1987. godine. Odigrao je više od sto uloga na gotovo svim beogradskim pozorišnim scenama, kao i u pozorištima u Novom Sadu, Somboru, Subotici, Vršcu, Banjoj Luci, Podgorici. U dramskim programima TV Novi Sad i TV Beograd odigrao je veliki broj značajnih ličnosti iz srpske istorije i književnosti: Dositeja Obradovića, Savu Mrkalja, Jovana Steriju Popovića, Branka Radičevića, Miloša Crnjanskog, Stevana Sremca, Ivu Andrića, kralja Aleksandra Obrenovića, Borislava Pekića. Predsednik je Saveza dramskih umetnika Srbije od 1998. do 2000. godine. Dobitnik je najprestižnijih nagrada i priznaja u oblasti dramskih umetnosti.
Sa prof. Tihomirom Stanićem i njegovim postignućima upoznajte se na http://www.akademijaumetnosti.edu.rs/akademija/ko-je-ko-na-akademiji/profesori-i-saradnici/tihomir-stanic/
Tihomir Stanic
Prof. MILAN NEŠKOVIĆ  važi za jedanog od najnagrađivanijih, najdarovitijih i najperspektivnijih mladih poznorišni reditelj u našoj zemlji i okruženju, za čije predstave se traži karta više.  Režirao je preko 20 pozorištnih predstava i događaja, a na filmu radio sa našim uglednim rediteljem Emirom Kusturicom. Angažovan na mestu reditelja drame u Narodnom pozorištu u Nišu (2014-2015), kreativni direktor internacionalnog filmskog i muzičkog festivala ”Kustendorf” (2012-2014). Od 2012. moderator i autor svih radionica ”Kustendorf festivala”. Jedan je od pet osnivača i rukovodilac Mikser festivala, najvećeg festivala kreativnosti i inovativnosti u ovom delu Evrope (2009-2014). Osnivač i kreativni direktor međunarodnog festivala ruske muzike ”Boljšoj”. Član je žirija ”Teatar fest-a”.
Biografiju prof. Milana Neškovića pogledajte na  http://www.akademijaumetnosti.edu.rs/akademija/ko-je-ko-na-akademiji/profesori-i-saradnici/milan-neskovic/
Milan Neskovic 1
Dobrodošli!