STUDENTI I PROFESORI AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU NA MEĐUNARODNOM FILMSKOM KAMPU “INTERAKCIJA 2016.“ U POŽEGI

Premijerna projekcija dokumentarnih filmova snimljenih tokom 11. Međunarodnog studentskog filmskog kampa „Interakcija 2016“, biće održana ​u utorak 30. avgusta 2016. godine u 21h, u Velikoj Sali Doma omladine Beograda. Nakon premijere filmova, učesnicima kampa “Interakcija 2016” i ovogodišnjeg masterklasa “Interdoc 2016” biće uručeni sertifikati.
Jedanaesti put za redom “Interakcija” se održava pod vođstvom Dejana Petrovića, profesora  režije Akademije umetnosti u Beogradu, a na kojoj su svoje učešće uzeli  Čarna Vučinić i Aleksandar Dimitrijević, studenti III i IV godine katedre za Produkciju u umetnosti i medijima. Na ovogodišnjem Interdocu nova znanja sticali su i Nikola Đaković, Jovan Dopuđ i Ana Maria Matić – studenti I,II i III godine filmske režije.
Tema ovogodišnjeg kampa, “​Priče iz muzeja”​, bila je više nego inspirativna za sve učesnike “Interakcije 2016”, te su na teritoriji tri grada zapadne Srbije /Ivanjice, Užica i Čačka/ nastala tri zanimljiva dokumentarca. U produkciji filmova učestvovalo je 15 studenata produkcije, režije, kamere, montaže i dizajna zvuka iz 12 zemalja, pod supervizijom Dragana Elčića, profesora Televizijske režije Dragana Elčića.
Producent filmova, Nezavisni filmski centar “Filmart” iz Požege, realizovao je kamp “Interakcija 2016” uz podršku Ministarstva kulture i informisanja RS, Filmskog centra Srbije, Grada Čačka i Grada Užica, kao i partnera.
I ove godine, 6. Međunarodni masterklas dokumentarnog filma “Interdok 2016”, koji su vodili reditelji dokumentaristi, Mladen Matičević i prof. Dragan Elčić, okupio je 19 filmskih profesionalaca i studenata filma iz celog sveta (od Filipina i Novog Zelenda, preko Pakistana, Letonije, Italije, do Meksika i čak Nigera).
19 mladih filmadžija je od 22. do 29. avgusta, u toku druge faze kampa “Interakcija 2016”, pohađalo predavanja, razmenjivalo iskustva, razvijalo svoje dokumentarne projekte. Neki od učesnika, na ovom masterklasu našli su se zahvaljujući podršci svojih nacionalnih filmskih fondova, kao što je Grčki filmski centar (Greek Film Center, Novozelandska filmska komisija (New Zealand Film Comission), Nacionalna komisija za kulturu i umetnost Filipina (National Commission of Culture and the Arts – Philipiness) i HAVC (Hrvatsko audio vizualni centar), što nagoveštava sve veću relevantnost ovog programa za edukaciju u oblasti dokumentarnog filma u svetu.
Interakcija 02
Interakcija 03