UČENICI SREDNJE UMETNIČKE ŠKOLE IZ LJUBLJANE GOSTI AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU

Učenici završnih godina Srednje umetničke škole za fotografiju i dizajn iz Ljubljane /Slovenia/ bili su dragi gosti Akademije umetnosti u Beogradu, 04. i 05. novembra 2015. godine.
Mladim kolegama koji su prvi put u Beogradu, Akademija je predstavila svoje akreditovane studijske programe, organizovala obilazak Studija za fotografiju i kameru, Studija za Muzičku produkciju i dizajn zvuka, Montažu, Studija za televizijsku i filmsku režiju.
Naši gosti odgledali su i izložbu fotografija studenata katedre za Fotografiju, a narednog dana u Studiju za fotografiju i kameru umetnici iz Slovenije imali su priliku da pohađaju stručne radionice iz oblasti dokumentarne, modne, reklamne i portretne fotografije, kao i radionicu iz oblasti muzičke produkcije i dizajna zvuka.
Kolege profesori iz Ljubljane izrazili su želju za uspostavljanjem kontinuirane saradnje između naših škola, kako bi učenici iz Slovenije svake godine bili upoznati sa postignućima naših studenata, odvijanjem nastave, stečenim znanjima i mogućnostima koje se maladim umetnicima pružaju tokom i nakon završetka studija.
Naše goste pozdravila je i Lana Kordež, studentkinja prve godine katedre za Filmsku i televizijsku režiju koja nam je došla iz Maribora.
Do novog naradnog susreta, pogledajte fotografije koje govore više od reči.
IMG_0904a
Foto a1