NAGRADA ZA NAJBOLJI FILM O SAVREMENOM HRIŠĆANSTVU U RUSIJI DODELJENA HADŽI ALEKSANDRU ĐUROVIĆU ZA FILM „VI IDITE JA NEĆU“

Dugometražni dokumentarni film „Vi idite ja neću!“ diplomiranog reditelja Akademije umetnostiu u Beogradu Hadži Aleksandra Đurovića dobio je nagradu za „Najbolji film o savremenom hrišćanstvu“ na 18. međunarodnom festivalu „Večevoi Kolokol 2016“ u Krasnodaru /Rusija/.
Dokumentarni film ”VI IDITE, JA NEĆU!” prikazan je i u okviru zvanične selekcije i takmičarskog programa 38. Međunarodnog filmskog festivala u Moskvi prošle godine.
Film je nastao po knjizi ”Ljetopis novog kosovskog raspeća” Mitropolita Amfilohija i govori o viševekovnom stradanju Srba, kao i njihovog duhovnog i kulturnog nasleđa na prostorima Kosova i Metohije. Ovo je prvi međunarodni festival A kategorije koji prikazuje film “Vi idite, ja neću”.
Film je srpskoj publici premijerno prikazan u septembru 2015. godine, nakon čega je imao više od 25 projekcija u regionu, dijaspori i na televizijama.
VI IDITE JA NECU – https://www.youtube.com/watch?v=lgh-nYd7vyg – dugometrazni dokumentarni
Aleksandar je režirao i novi spot za pesmu OPASNA PO ŽIVOT grupe „Generacija 5“ koji je objavljen pre 10 dana.
Osim režije potpisuje i scenario, kameru, montažu i postprodukciju. Do Nove godine, kao i u narednoj 2017., grupa planira da snimi još spotova u saradnji na našim kolegom i da otvori novo poglavlje rada benda, povodom 40 godina od osnivanja, koje proslavljaju 2017.
OPASNA PO ZIVOT GENERACIJA 5 – https://www.youtube.com/watch?v=eaqzwZIJ3WU – muzicki spot
Hadži Aleksandar Đurović je diplomirao na katedri za televizijsku režiju 2010. u klasi profesora Dragana Elčića. Izabran je za asistenta na istoj katedri 2011. godine. Autor je 10 međunarnodno nagrađivanih kratih igranih i dokumentarnih filmova, kao i 2 dugometražna dokumentarna filma, i debitantskog igranog filma Ljubav Dolazi Kasnije.
Za svoj dosadašnji rad dobio je 17 nagrada u zemlji i inostranstvu. Sarađivao sa eminentnim domaćim rediteljima na filmovima i serijama još od 3. godine studija.
Trenutno priprema svoj drugi dugometražni igrani film koji će biti međunarodna koprodukcija, a snimanje je planirano za proleće 2017. godine.
Hadzija
poster