Održana prva radionica Kluba A

U četvrtak, 19.10.2017. godine, u prostoru Galerije (Balkanska 21) je održana prva radionica u okviru Kluba A.
Klub A je akademski klub čiji je cilj da studente Akademije umetnosti u Beogradu obuči kako da obezbede sredstva za finansiranje filmskih projekata, kao i projekata iz drugih oblasti kulture i umetnosti.
Tema prve radionice je bila festivalska distribucija, a predavač je bio prof. Vojin Vasović.
Na radionici se govorilo o osnovnim elementima projekta, a nadalje će biti reči o razvijanju neophodnih praktičnih veština studenata za apliciranje na internacionalne filmske festivale, postavljanje sadržaja na festivalske platforme i organizaciju odlaska autora na festivale.
Inicijator i vođa programa je profesorka Akademije umetnosti u Beogradu, Jovana Nikolić, dr doc., zajedno sa kolegama, profesorima Akademije umetnosti, a prvenstveno sa profesorima Katedre za produkciju u umetnosti i medijima i profesorima Katedre za filmski i TV režiju.
Ovo je samo prva radionica u nizu, koja će se održati u okviru Kluba A.
Obavezno je prisustvo studenata treće i četvrte godine Katedre za filmsku i TV režiju, kao i studenta istih godina Katedre za produkciju u umetnosti i medijima.
Termini održavanja Kluba A u zimskom semestru školske 2017/2018. godine su:
– 19.10.2017. godine
– 26.10.2017. godine