PREMIJERA FILMA “BREAKING POINT: STAR WARS“ 17. DECEMBRA U CINEPLEXX BIOSKOPU UŠĆE

Završeno je snimanje prvog kratkog fan filma sa likovima iz serijala “Ratovi zvezda – Breaking point”, uz podršku Disney kompanije – Taramount, u režiji i po scenariju Stevana Filipovića, prof. Akademije umetnosti u Beogradu.

Premijera i novinarska projekcija biće održana u utorak, 17. decembra 2019. godine, u podne, u Sali 1, Cineplexx bioskopa Ušće.

Glavne uloge u filmu tumače Slaven Došlo i  Darko Ivić, dipl. glumcu Akademije umetnosti u Beogradu. Ženska uloga poverena je glumici Jani Milosavljević.

U izradi filma na ključnim pozicijama ispred i iza kamere našlo se više desetina naših sadašnjih i bivših studenata.

Film će biti iskorišćen i kao materijal za pokazne i ispitne vežbe iz predmeta Vizuelni efekti i digitalna postprodukcija, sadržaće  sve vrste tradicionalnih i kompjuterski generisanih efekata koji se obrađuju tokom oba semestra nastave i biće savršen poligon da studenti nauče kako teorija kojom se bavimo izgleda u praksi.

Foto: Tamara Antonović

Trejler filma