Filmski susreti u Nišu: Predstavljen dokumentarni film i monografija o Marku Nikoliću

Marko Nikolic, Zmaj i DunavSara Vulović, studentkinja Televizijske režije na Akademiji umetnosti, diplomirala je dokumentarnim filmom “Marko Nikolić, Zmaj i Dunav”, posvećenim glumcu Marku Nikoliću, dobitniku nagrade “Pavle Vujisić“, koja mu je dodeljena na prošlogodišnjem Festivalu glumačkih ostvarenja domaćeg igranog filma u Nišu.

Film “Marko Nikolić, Zmaj i Dunav” i monografija o slavnom dramskom umetniku svečano su promovisani 27. avgusta 2013. godine u niškom bioskopu “Kupina”, u okviru 48. Filmskih susreta.

U ekipi koja je realizovala diplomsko ostvarenje Sare Vulović učestvovali su i studenti i diplomci drugih studijskih programa Akademije umetnosti: direktor fotografije bio je Vladimir Slijepčević, diplomirani student Filmske i TV kamere; snimatelji su bili Matija Munjiza Petrović, diplomac Kamere, i Milan Kolarski, student na ovom studijskom programu; dok je dizajn zvuka potpisao Nikola Adamović, student Dizajna zvuka i muzičke produkcije na Akademiji umetnosti u Beogradu.

Marko Nikolic, Zmaj i Dunav - promocija filma i monografije

Marko Nikolić, Zmaj i Dunav - promocija filma i monografije

Kliknite da pogledate teaser za film “Marko Nikolic, Zmaj i Dunav” Sare Vulović.