II MESTO ZA FILM STUDENATA AKADEMIJE NA TAKMIČENJU “CREATE YOUR FILM“

“Create your film” je prvi video regionalni konkurs na kojem je ekipa naših diplomaca osvojila drugo mesto sa filmom koji je kao jedan od najboljih odgovorio na temu “Moje omiljeno mesto u 36 sati”.

U timu koji je nagrađen bili su Petar Arsić, naš dipl. glumac, Vladimir Arsenijević, dipl. filmski i televizijski snimatelj Akademije umetnosti u Beogradu i Marko Glušič, naš apsolvent katedre za Filmsku i televizijsku režiju.

Krajem decembra 2022., u MTS Dvorani u Beogradu održana je ceremoniju proglašenja najboljeg filma do 3 minuta. Na sam konkurs odazvao se veliki broj timova od kojih je stručni žiri izabrao 69 koji su ušli u dalje takmičenje.

Ovo je bila idealna prilika da se na jednom mestu, snimljeno istom opremom i na istu temu, vide različiti uglovi gledanja i shvatanja umetnika iz svih krajeva Balkana, a ekipa u kojoj su bili naši diplomci i ovaj put je pokazala koliko je dominantna.