FILM “TREĆI“ ANDJELKA BEROŠA PRIKAZAN NA AKADEMIJI UMETNOSTI U NOVOM SADU

Film „Treći“ Anđelka Beroša, diplomiranog glumca i saradnika na predmetu Scenski pokret Akademije umetnosti u Beogradu, prikazan je 10. juna 2019. godine, na Akademiji umetnosti u Novom Sadu.

Film “Treći” publiku suočava sa jednim danom u životu momka koji se testirao na HIV, prikazujući stanje napetosti i isčekivanja rezultata.

Koscenarista, reditelj i montažer filma je Hadži-Aleksandar Đurović, diplomirani reditelj Akademije umetnosti u Beogradu i nekadašnji asistent katedre režije, u klasi prof. Dragana Elčića.

Direktor fotografije je Matija Munjiza Petrović, diplomirani filmski i televizijski snimatelj Akademije i  saradnik na katedri Fotografija i kamera.

Pored Beroša koji je trenutno na doktorskim studijama, glavne uloge tumače Jelena Grujičić  diplomirana glumica Akademije i Marko Milošević naš student četvrte godine glume. Specijalni gost na filmu je Zinaida Dedakin.

Film možete pogledati na http://www.vimeo.com/aleksandrijafilm/treci